• ساعت : ۱۹:۳۱:۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ 
    /  5
در آستانه انتخابات ۱۴۰۰
نشست انتخابات، مردم سالار دینی در ستاد دانشگاه علوم پزشكی البرز برگزار شد
ظهر امروز نشست انتخابات، مردم سالار دینی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حاجی پور معاون دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و با حضور دکتر لک معاون توسعه، مدیریت و منابع در سالن ابن سینا دانشگاه برگزار شد .

در ابتدای این نشست دکتر مهران لک  معاون توسعه ، مدیریت و منابع دانشگاه عنوان کرد: کلمه انتخابات منتصب به کلمه جمهوری است و کلمه جمهوری برای ما بسیار ارزشمند است و همه ما در همین جهت تلاش و فعالیت می کنیم . تلاش های ما در جهت رفاه و توسعه خود نوعی جهاد است . همه ما وظیفه داریم جهت توسعه سیاسی کشور نیز تلاش کنیم و در همین راستا باید در انتخابات شرکت کنیم . امیدوارم همه همکاران در روز جمعه در انتخابات شرکت کنند و انتخابات پر شوری پیش رو داشته باشیم . 
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حاجی پور گفت : نظام ما مردم سالار دین است و جمهوریت و اسلامیت دو رکن مهم این نظام است. اکثریت مردم ما یا مسلمان هستند یا جزو اقلیت های دینی و مذهبی اند و غالب مردم ایران متدین اند و خواستار حاکمیت دین در زندگی خود هستند . 
وی تاکید کرد مردم سالاری یکی از خواسته های مردم است به خصوص از عصر مشروعیت به بعد تلاش های بسیاری اجام شد تا انقلاب اسلامی به ثمر رسید و نظام جمهوری بروز پیدا کرد . یکی از دستاورد های مثبت دموکراسی و مردم سالاری این است که مردم سیاست گذار هستند و مسئولین را خودشان به شکل مستقیم و غیرمستقیم انتخاب می کنند و این امر سبب توزیع مسالمت آمیز قدرت می شود و سبب می شود که حکومت پشتوانه مردمی داشته باشد. 
ایشان ضمن تاکید بر این امر که مردم در این زمان باید در انتخاب شان بسیار هشیار باشند خاطر نشان کرد برخی رسانه ها در این ایام بسیار تلاش می کنند تا افکار عمومی را در دست بگیرند و به سمت منافع خود جهت دهی کنند . راه حل این امر نیز استفاده از رسانه هاست تا مسائل را تنیین کنیم و به رشد سیاسی مردم کمک کنیم . 
حاج آقا حاجی پور بیان کرد طبف فرهنگ دینی  مسئولین باید پاسخگو باشند و به سوالات و انتظارات مردم نسبت به عملکردشان جواب بدهند . مولفه های اصلی حکومت استقلال ، آزادی، عدالت و پیشرفت در کنار معنویت و اخلاق است . عدالت محوری است که می توانیم عملکرد حکومت را با آن بسنجیم و فاصله های طبقاتی با عدالت جور در نمی آید. اگر مسئولین در این زمینه درست عمل نکنند مردم نسبت به دین بدبین می شوند . 
وی در پایان گفت با وجود این که مردم ما در این سال ها دچار مشکلات فراوان بوده اند اما هیچ گاه تسلیم خواسته های دشمن نشدند و پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی تضعیف نشده است . مردم نسبت به این نظام و آرمان هایش امید دارند و حتما در انتخابات شرکت خواهند کرد و آبروی نظام را در جهان حفظ می کنند .

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0